
Dr Jakub Górski - rocznik 1961 - jest doktorem nauk prawnych, wspólnikiem kancelarii prawnej (SPCG) T. Studnicki, K. Pleszka, Z. Ćwiąkalski, J. Górski sp. kom. o ugruntowanej, wysokiej pozycji na rynku usług prawniczych w Polsce, będącej wieloletnim liderem wśród firm prawniczych w Małopolsce.
Jest absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ich zakończeniu rozpoczął pracę jako asystent w Katedrze Socjologii Prawa UJ, prowadząc pracę dydaktyczną i naukową. Uczestniczył w badaniach empirycznych prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński, w tym badaniach prowadzonych wspólnie z PAN. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych.
Stopień doktora nauk prawnych uzyskał broniąc pracy, której promotorem była Prof. dr hab. Maria Borucka Arctowa, podejmującej współczesne zagadnienia poszukiwania koncyliacyjnych sposobów oddziaływania prawa, a opartych na tezach i twierdzeniach systemowej analizy prawa i jego otoczenia. Praca doktorska interdyscyplinarnie podejmowała zarówno zagadnienia z zakresu socjologii prawa, jak i teorii i filozofii prawa.
Po ukończeniu studiów łączył prace naukową z. praktyką prawniczą, jednak wraz z upływem czasu coraz wyraźniej kierował się w stronę doradztwa prawnego. Po odbyciu aplikacji radcowskiej uzyskał tytuł zawodowy radcy prawnego.
Od roku 1999 roku poświęcił się wyłącznie doradztwu prawnemu, reprezentując głównie instytucjonalnych klientów, również o światowym i europejskim zasięgu.
Specjalizuje się w obsłudze z zakresu prawa cywilnego, handlowego oraz administracyjnego. Występuje jako pełnomocnik w procesach prowadzonych przed sądami powszechnymi oraz w postępowaniach sądowoadministracyjnych, a od jakiegoś czasu, z racji zainteresowań naukowych, w większym zakresie angażuje się w pomoc prawną klientom w ramach alternatywnych form rozwiązywania konfliktów, jak postępowania mediacyjne, czy postępowania przed sądami polubownymi.
Jest także doradcą podatkowym.
Kancelaria SPCG, której jest wspólnikiem, w całym okresie 30-sto letniej działalności podkreślała silne więzi z Uniwersytetem Jagiellońskim, co przejawiało się nie tyle w związkach personalnych pomiędzy jej założycielami i Uniwersytetem, co wspieraniu UJ w wielu projektach i zleceniach realizowanych dla UJ głównie na zasadzie pro bono.