Uniwersytet Jagielloński

W Auditorium Maximum zainaugurowano nowy rok akademicki

Rozpoczynamy go jak zawsze z nadzieją, ale mamy też świadomość wyzwań, jakie ze sobą niesie. Zaczynamy bowiem działania w zmienionej Ustawą 2.0 uczelnianej rzeczywistości: na bazie nowego statutu uniwersytetu, który dziś wchodzi w życie - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak, otwierając 656. rok akademicki. Główne uroczystości tradycyjnie poprzedziła msza w kolegiacie św. Anny oraz orszak profesorów, który przeszedł ulicami Krakowa.
Uniwersytet Jagielloński

Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ

28 czerwca w Librarii Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste podsumowanie upływającej kadencji Samorządu Studentów UJ. Ogłoszono także nazwisko nowej przewodniczącej tej organizacji - po długich obradach, które toczyły się minionej nocy, na stanowisko wybrana została Marcelina Kościołek. W spotkaniu udział wzięli członkowie kolegium rektorskiego, kanclerz i kwestor UJ.

XI posiedzenie Kapituły Biznesu

3 czerwca br. w Zamku w Przegorzałach odbyło się XI posiedzenie Kapituły Biznesu. W posiedzeniu uczestniczyła jako gość zaproszony Profesor Dorota Szumska.
Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego (kadencja 2016 - 2020)

Posiedzenie Senatu UJ w dniu 29 maja 2019 roku

Prezentacja Rady Uczelni.
Statut UJ – uchwalony!
Nominacje na stanowisko profesora.
Podziękowania dla prof. dr. hab. Daniela Zarzyckiego – ustępującego Dyrektora USOR.

Prezentacja Rady Uczelni na posiedzeniu Senatu UJ

29 maja 2019 roku podczas posiedzenia Senatu UJ miała miejsce prezentacja członków Rady Uczelni oraz pierwsze w historii UJ wystąpienie Przewodniczącego Rady Uczeni, profesora Jacka Purchli.