Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra

Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra

Prof. Jacek Purchla zostanie nowym przewodniczącym jury Europejskiej Nagrody Dziedzictwa - najważniejszego wyróżnienia w obszarze europejskiego dziedzictwa kulturowego, przyznawanego od 2002 roku przez organizację Europa Nostra. Jednocześnie od 2018 roku prof. Purchla pełni funkcję wiceprezesa tej organizacji.
Pamięć Uniwersytetu trwa

Pamięć Uniwersytetu trwa

- Naszym obowiązkiem, jako przedstawicieli krakowskiego środowiska akademickiego jest przypominanie o dramatycznych wydarzeniach z 6 listopada 1939 roku i przestrzeganie przed odnawiającym się na świecie złem – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel podczas spotkania na Cmentarzu Rakowickim, gdzie licznie zgromadzili się m.in. pracownicy, studenci i władze UJ, aby uczcić 84. rocznicę Sonderaktion Krakau – podstępnego aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa przez władze hitlerowskie.
Zmiana na stanowisku Przewodniczącej Samorządu Studentów UJ

Na posiedzeniu Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniu 17 października 2023 r. Rektor prof. Jacek Popiel i Przewodniczący Rady Uczelni prof. Jacek Purchla wręczyli podziękowania Katarzynie Jedlińskiej, byłej przewodniczącej Samorządu Studentów UJ i członkini Rady Uczelni w latach 2021-2023. Następnie Rektor wręczył powołanie do Rady Uczelni Pani Magdalenie Herman, Przewodniczącej Samorządu Studentów UJ, która objęła to stanowisko z dniem 1 września 2023 r.
Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii

Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii

- Otaczający nas świat pełen jest niepokojących zdarzeń. Ale w tym szczególnym dniu, jakim jest inauguracja kolejnego roku akademickiego, niech nasze serca i umysły wypełnia radość i wiara w lepsze jutro, pełne wzajemnego szacunku dla każdego. Historia najstarszej polskiej uczelni uświadamia, że jeśli będziemy trwali przy podstawowych wartościach, które przekazały nam poprzednie pokolenia, to możemy z optymizmem wkraczać w kolejny rok akademicki – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel otwierając uroczystość w auli Auditorium Maximum UJ.
Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ

Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ

1 września przewodnictwo nad Samorządem objęła Magdalena Herman, studentka Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Rola ta została jej powierzona przez przedstawicieli wszystkich wydziałów oraz kierunków międzywydziałowych na posiedzeniu Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, które odbyło się w czerwcu.