Wyróżnienie dla książki „Wszędzie fizyka”

„Wszędzie fizyka” Krzysztofa Królasa i Zbigniewa Inglota, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymała wyróżnienie podczas tegorocznych Poznańskich Targów Książki.
Nagroda im. Klemensa Bąkowskiego dla Tadeusza Jakubowicza

2 kwietnia w Pałacu Krzysztofory prezes Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa prof. Jacek Purchla wręczył Tadeuszowi Jakubowiczowi, Przewodniczącemu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie, Nagrodę im. Klemensa Bąkowskiego, przyznawaną od 1995 roku za zasługi dla Krakowa. Jej patron – adwokat i współzałożyciel Towarzystwa – był autorem licznych publikacji poświęconych przeszłości Krakowa.
Dr Jakub Górski członkiem Rady Uczelni

2 kwietnia 2019 r. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak wręczył dr. Jakubowi Górskiemu nominację na członka rady uczelni. Po wręczeniu nominacji odbyło się posiedzenie Rady w pełnym składzie.
Ogłoszono laureata Nagrody im. prof. Gieysztora w roku 2019

Ogłoszono laureata Nagrody im. prof. Gieysztora w roku 2019

5 marca na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono Nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora. Laureatem XX edycji tego wyróżnienia został bp Waldemar Pytel. Laudację na cześć nagrodzonego wygłosił prof. Jacek Purchla, członek zarówno kapituły nagrody, jak i Rady Uczelni UJ.
Pierwsze spotkanie członków Rady Uczelni

6 lutego w Sali Senackiej Collegium Novum UJ odbyło się spotkanie Kolegium Rektorskiego oraz kwestor i kanclerz UJ z nowo wybraną Radą Uczelni. Rektor UJ prof. Wojciech Nowak wręczył akty nominacyjne członkom nowego organu UJ, którzy zostali powołani 30 stycznia przez Senat UJ.