Profesor Jacek Popiel 306. rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesor Jacek Popiel 306. rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dotychczasowy prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 12 maja jego kandydaturę poparło 193 przedstawicieli kolegium elektorskiego. Z powodu pandemii głosowanie odbyło się drogą elektroniczną. W wyborach na kadencję 2020-2024 był jedynym kandydatem.
Bez ryzyka nie ma rozwoju

Rozmowa z prof. Jackiem Purchlą, przewodniczącym Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oświadczenie prof. Stanisława Kistryna ws. wyborów na kadencję 2020-2024

Oświadczenie prof. Stanisława Kistryna ws. wyborów na kadencję 2020-2024

W związku z podwyższonym stanem zagrożenia spowodowanym przez rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn podjął decyzję o wycofaniu swojej kandydatury w wyborach na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2020-2024. Poniżej przeczytać mogą Państwo jego oświadczenie.
Kto zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego?

Kto zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego?

Obecny rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak kieruje uczelnią już przez dwie kadencje, więc o reelekcję ubiegać się nie może. Kto go zastąpi? Rada uczelni wskazała właśnie kandydatów na jego następcę. 306. rektorem najstarszej polskiej uczelni zostanie któryś z obecnych prorektorów - prof. Jacek Popiel lub prof. Stanisław Kistryn [kolejność wg obowiązującej precedencji - przyp. red.].
24 marca 2020 r. odbyło się pierwsze w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego zdalne posiedzenie Rady Uczelni

Z uwagi na wprowadzenie przez Ministra Zdrowia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzeniem z dnia 13 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie rozporządzeniem Ministra Zdrowia wprowadzonym w dniu posiedzenia Rady Uczelni stanu epidemii spowodowanej koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę o nazwie COVID-19, po raz pierwszy w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiedzenie Rady Uczelni odbyło się za pomocą łączy internetowych.