Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Skład Rady

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dr Zbigniew Inglot

Dr Zbigniew Inglot

Dr Zbigniew Inglot
Prezes Zarządu INGLOT Sp. z o.o.

Urodził się 26 marca 1960 roku w Przemyślu. W 1984 uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Fizyki. Kolejnym krokiem było podjęcie studiów doktoranckich na tym samym wydziale. Po uzyskaniu tytułu doktora, kontynuował swą akademicką karierę, pracując na stanowisku starszego asystenta w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W latach 1987-1993 wielokrotnie brał udział w eksperymentach naukowych prowadzonych w II Instytucie Fizycznym im. Georga Augusta w Getyndze.

Dr Zbigniew Inglot jest współautorem 11 prac naukowych, w których koncentrował się na zagadnieniach związanych z zastosowaniem zaburzonych korelacji kierunkowych promieniowania gamma-gamma w badaniach mikroskopowych własności substancji krystalicznych.

Od 1996 roku przez 10 lat wykładał matematykę, ekonometrię i statystykę w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Przemyślu.

Jest członkiem American Physical Society (APS), Deloitte Family Business Advisory Board oraz Rady Uczelni UJ.

Dr Zbigniew Inglot jest Prezesem Zarządu w firmie INGLOT. Rozpoczął karierę w ww. firmie w 2000 roku. Obecnie sprawuje obowiązki Prezesa Zarządu, wspierając firmę w rozwoju międzynarodowym, nadzorując finanse spółki oraz inwestycje. W ramach ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa, koordynuje również współprace z instytucjami naukowymi i badawczymi.

INGLOT Sp. z o.o. jest polskim przedsiębiorstwem kosmetycznym o globalnym zasięgu. Spółka założona w 1983 roku przez Wojciecha Inglota, młodego chemika. Obecnie marka INGLOT jest obecna w ponad 90 krajach sześciu kontynentów w najbardziej prestiżowych lokacjach, jak m.in. Times Square w Nowym Jorku, Piazza del Duomo w Mediolanie, Oxford Street w Londynie, Venetian Grand Canal Shoppes w Las Vegas czy Queen Victoria Building w Sydney. Kosmetyki INGLOT produkowane są w 95 proc. w Polsce, w zakładach produkcyjnych w Przemyślu.