24 marca 2020 r. odbyło się pierwsze w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego zdalne posiedzenie Rady Uczelni

Z uwagi na wprowadzenie przez Ministra Zdrowia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzeniem z dnia 13 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie rozporządzeniem Ministra Zdrowia wprowadzonym w dniu posiedzenia Rady Uczelni stanu epidemii spowodowanej koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę o nazwie COVID-19, po raz pierwszy w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiedzenie Rady Uczelni odbyło się za pomocą łączy internetowych.

Obrady odbyły się z wykorzystaniem programu Microsoft Teams. Jednym z punktów porządku posiedzenia było spotkanie z Kandydatami na Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego:

Stanisławem Kistrynem
Jackiem Popielem