Posiedzenie Senatu UJ w dniu 26 lutego 2020 roku
Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego (kadencja 2020 - 2024)

Posiedzenie Senatu UJ w dniu 26 lutego 2020 roku

W posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniu 26 lutego 2020 roku uczestniczyli prof. Maria Stinia z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. Jacek Purchla, Przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W Auditorium Maximum zainaugurowano nowy rok akademicki

W Auditorium Maximum zainaugurowano nowy rok akademicki

Rozpoczynamy go jak zawsze z nadzieją, ale mamy też świadomość wyzwań, jakie ze sobą niesie. Zaczynamy bowiem działania w zmienionej Ustawą 2.0 uczelnianej rzeczywistości: na bazie nowego statutu uniwersytetu, który dziś wchodzi w życie - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak, otwierając 656. rok akademicki. Główne uroczystości tradycyjnie poprzedziła msza w kolegiacie św. Anny oraz orszak profesorów, który przeszedł ulicami Krakowa.
Noblista Frank Wilczek z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Noblista Frank Wilczek z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

13 września na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł laureat Nagrody Nobla prof. Frank Wilczek. W trakcie spotkania z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem noblista podpisał zgodę na nadanie swojego imienia i nazwiska ustanowionej niedawno przez senat UJ nagrodzie dla młodych fizyków. Wcześniej prof. Wilczek wygłosił wykład w Auditorium Maximum UJ w ramach odbywającego się 13-18 września w Krakowie 45. Zjazdu Fizyków Polskich.
Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ

Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ

28 czerwca w Librarii Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste podsumowanie upływającej kadencji Samorządu Studentów UJ. Ogłoszono także nazwisko nowej przewodniczącej tej organizacji - po długich obradach, które toczyły się minionej nocy, na stanowisko wybrana została Marcelina Kościołek. W spotkaniu udział wzięli członkowie kolegium rektorskiego, kanclerz i kwestor UJ.
XI posiedzenie Kapituły Biznesu

3 czerwca br. w Zamku w Przegorzałach odbyło się XI posiedzenie Kapituły Biznesu. W posiedzeniu uczestniczyła jako gość zaproszony Profesor Dorota Szumska.