Debata "Rektorzy o przyszłości"

Debata "Rektorzy o przyszłości"

Czworo rektorów krakowskich uczelni, profesorowie: Jacek Popiel (Uniwersytet Jagielloński), Jerzy Lis (Akademia Górniczo-Hutnicza), Stanisław Mazur (Uniwersytet Ekonomiczny) oraz Dorota Segda (Akademia Sztuk Teatralnych) spotkało się on- line, aby porozmawiać o tym, jakie bariery systemowe hamują dzisiaj rozwój polskich uniwersytetów jako generatorów kreatywności i innowacyjności oraz jakie zmiany w funkcjonowaniu szkół wyższych wymusi przedłużająca się pandemia COVID.
Wspólne posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Modlnicy

18 września 2020 r. odbyło się wspólne posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym Rektora UJ w Modlnicy.
Rozpoczął się 657. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim

Rozpoczął się 657. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim

W dniu inauguracji kolejnego roku akademickiego w dziejach naszego uniwersytetu zawsze wracamy do historii uczelni, w której były wielkie wydarzenia, ale były też chwile trudne, które dzięki wytrwałości, samozaparciu i mądrości udało się pokonać. Ten powrót do historii jest też okazją do poszukiwania nadziei, że i nam współcześnie uda się pokonać przeszkody, przed którymi postawił nas świat w obliczu pandemii – powiedział rektor UJ prof. Jacek Popiel.
MSZ złożyło podziękowania za misję prof. Jacka Purchli w UNESCO

MSZ złożyło podziękowania za misję prof. Jacka Purchli w UNESCO

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się w poniedziałek z prof. Jackiem Purchlą, aby podziękować za pełnienie przez niego funkcji przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO w kadencji 2015-2020. Rozmowa koncentrowała się na współpracy Polski z UNESCO w ostatnich latach, a w szczególności na kwestiach związanych z ochroną światowego dziedzictwa kulturowego jako jednego z polskich priorytetów na forum Organizacji.
Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

W Dniu Państwowości prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nausėda wręczył odznaczenia państwowe osobom za szczególne zasługi dla kraju. Krzyżem Kawalerskim Orderu Za Zasługi dla Litwy zostali uhonorowani profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Tadeusz Bujnicki i Jacek Purchla.