Posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego UJ

Posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego UJ

W Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym Rektora UJ w Modlnicy odbyło się wspólne posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas spotkania rektor UJ prof. Jacek Popiel wręczył powołania członkom Rady na kadencję 2021-2024.
UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]

UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego to dla nas dzień szczególny i wyjątkowy. Od lat czcimy go ku pamięci przodków i aby wskazać uniwersyteckim pokoleniom, które przyjdą po nas to, co ważne w dziejach Almae Matris Jagellonicae - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel. W trakcie uroczystości do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył wybitny uczony - prof. Piotr Sztompka.
Rektor UJ spotkał się z nowymi i ustępującymi członkami Rady Uczelni

Rektor UJ spotkał się z nowymi i ustępującymi członkami Rady Uczelni

25 listopada Senat UJ powołał członków Rady Uczelni na kadencję 2021-2024. Nowy skład tego gremium rozpocznie swoją pracę po ustaniu kadencji obecnych członków, która mija 31 grudnia. Nowymi członkami rady wybranymi spośród wspólnoty uczelni zostali: prof. Zbigniew Madeja, prof. Renata Przybylska i prof. Piotr Richter. Z nowymi oraz obecnymi członkami rady 2 grudnia spotkał się poprzez wideokonferencję rektor UJ prof. Jacek Popiel.
Debata "Rektorzy o przyszłości"

Debata "Rektorzy o przyszłości"

Czworo rektorów krakowskich uczelni, profesorowie: Jacek Popiel (Uniwersytet Jagielloński), Jerzy Lis (Akademia Górniczo-Hutnicza), Stanisław Mazur (Uniwersytet Ekonomiczny) oraz Dorota Segda (Akademia Sztuk Teatralnych) spotkało się on- line, aby porozmawiać o tym, jakie bariery systemowe hamują dzisiaj rozwój polskich uniwersytetów jako generatorów kreatywności i innowacyjności oraz jakie zmiany w funkcjonowaniu szkół wyższych wymusi przedłużająca się pandemia COVID.
Wspólne posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Modlnicy

18 września 2020 r. odbyło się wspólne posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym Rektora UJ w Modlnicy.