Stanowisko Rektora UJ w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb

Stanowisko Rektora UJ w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel upublicznił swoje stanowisko w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb, który odbędzie się w ramach akcji "16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć" zorganizowanej przez Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ.
Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa

Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa

15 października zainaugurowano działalność Rady Strategii. Rada to zespół ekspertów reprezentujący środowiska naukowo-badawcze, biznesowe, organizacje pozarządowe i instytucje związane z rozwojem miasta. Celem jej działalności jest wsparcie wiedzą oraz doświadczeniem procesów planistycznych i realizacyjnych "Strategii Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030".
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki

Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki

W najstarszej polskiej uczelni rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Zgodnie z założeniem większość zajęć ma się odbywać stacjonarnie, a zdalnie prowadzone będą przede wszystkim bardzo oblegane wykłady. Zatem już za kilka dni tysiące studentów i studentek rozpocznie naukę na 16 wydziałach uniwersytetu. Wielu z nich przekroczy progi szkoły wyższej po raz pierwszy w życiu. To właśnie ich reprezentacja złożyła ślubowanie 1 października podczas uroczystej inauguracji 658. roku akademickiego, która odbyła się w auli Collegium Novum UJ.
Stowarzyszenie Absolwentów UJ ma nową siedzibę

Stowarzyszenie Absolwentów UJ ma nową siedzibę

29 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Stowarzyszenia Absolwentów UJ w Collegium Novum, połączone z podpisaniem porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem a Uniwersytetem Jagiellońskim o współpracy mającej na celu prowadzenie wspólnych działań w ramach projektu „Alumni UJ”.
Posiedzenie Rady Uczelni w dniu 17 września 2021 r.

17 września 2021 r. w Sali Senackiej Collegium Novum odbyło się posiedzenie Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym uczestniczył Rektor UJ prof. Jacek Popiel.