Rektor UJ: Pragnę wyrazić solidarność z całym narodem ukraińskim

Rektor UJ: Pragnę wyrazić solidarność z całym narodem ukraińskim

Z wielkim smutkiem i oburzeniem przyjąłem tragiczną informację o agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, stanowiącej bezprecedensowe złamanie umów międzynarodowych i standardów współpracy - napisał prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, w liście do społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni, którego treść publikujemy w dalszej części.
Oświadczenie środowiska akademickiego w związku z agresją Rosji na Ukrainę

Oświadczenie środowiska akademickiego w związku z agresją Rosji na Ukrainę

W związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę i brutalnym złamaniem umów międzynarodowych oraz standardów obowiązujących w cywilizowanym świecie, polskie środowisko akademickie stanowczo potępia napaść na naszego sąsiada i używanie wobec niego przemocy.
UJ ponownie podjął wyzwanie #KolędaDlaHospicjum2021

UJ ponownie podjął wyzwanie #KolędaDlaHospicjum2021

#KolędaDlaHospicjum2021 – to druga edycja akcji powszechnego kolędowania, która ma na celu wyrażenie solidarności z chorymi oraz wsparcie finansowe dla najstarszego w Polsce hospicjum – Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Jest też zachętą do kultywowania naszych świątecznych tradycji wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń.
Stanowisko Rektora UJ w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb

Stanowisko Rektora UJ w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel upublicznił swoje stanowisko w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb, który odbędzie się w ramach akcji "16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć" zorganizowanej przez Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ.
Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa

Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa

15 października zainaugurowano działalność Rady Strategii. Rada to zespół ekspertów reprezentujący środowiska naukowo-badawcze, biznesowe, organizacje pozarządowe i instytucje związane z rozwojem miasta. Celem jej działalności jest wsparcie wiedzą oraz doświadczeniem procesów planistycznych i realizacyjnych "Strategii Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030".