Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

W Dniu Państwowości prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nausėda wręczył odznaczenia państwowe osobom za szczególne zasługi dla kraju. Krzyżem Kawalerskim Orderu Za Zasługi dla Litwy zostali uhonorowani profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Tadeusz Bujnicki i Jacek Purchla.
Profesor Jacek Popiel 306. rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesor Jacek Popiel 306. rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dotychczasowy prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 12 maja jego kandydaturę poparło 193 przedstawicieli kolegium elektorskiego. Z powodu pandemii głosowanie odbyło się drogą elektroniczną. W wyborach na kadencję 2020-2024 był jedynym kandydatem.
Bez ryzyka nie ma rozwoju

Rozmowa z prof. Jackiem Purchlą, przewodniczącym Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oświadczenie prof. Stanisława Kistryna ws. wyborów na kadencję 2020-2024

Oświadczenie prof. Stanisława Kistryna ws. wyborów na kadencję 2020-2024

W związku z podwyższonym stanem zagrożenia spowodowanym przez rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn podjął decyzję o wycofaniu swojej kandydatury w wyborach na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2020-2024. Poniżej przeczytać mogą Państwo jego oświadczenie.
Kto zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego?
Uniwersytet Jagielloński

Kto zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego?

Obecny rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak kieruje uczelnią już przez dwie kadencje, więc o reelekcję ubiegać się nie może. Kto go zastąpi? Rada uczelni wskazała właśnie kandydatów na jego następcę. 306. rektorem najstarszej polskiej uczelni zostanie któryś z obecnych prorektorów - prof. Jacek Popiel lub prof. Stanisław Kistryn [kolejność wg obowiązującej precedencji - przyp. red.].