Posiedzenie Rady Uczelni w dniu 17 września 2021 r.

17 września 2021 r. w Sali Senackiej Collegium Novum odbyło się posiedzenie Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym uczestniczył Rektor UJ prof. Jacek Popiel.
Wizyta Rady Uczelni
Ogród Botaniczny

Wizyta Rady Uczelni

W poniedziałek 21 czerwca w Ogrodzie Botanicznym gościliśmy członków Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Profesor Jacek Purchla laureatem Nagrody im. Józefa Dietla

Profesor Jacek Purchla laureatem Nagrody im. Józefa Dietla

Przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Purchla odebrał w czwartek Nagrodę im. Józefa Dietla. Decyzja kapituły zapadła jeszcze w lutym br., ale ze względu na pandemiczne ograniczenia zdecydowano o zmianie terminu gali, która do tej pory odbywała się 19 marca w dzień patrona miasta - św. Józefa. W uroczystości w sali Fontany Pałacu Krzysztofory uczestniczył rektor UJ prof. Jacek Popiel.
Posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego UJ

Posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego UJ

W Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym Rektora UJ w Modlnicy odbyło się wspólne posiedzenie Rady Uczelni i Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas spotkania rektor UJ prof. Jacek Popiel wręczył powołania członkom Rady na kadencję 2021-2024.
UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]

UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego to dla nas dzień szczególny i wyjątkowy. Od lat czcimy go ku pamięci przodków i aby wskazać uniwersyteckim pokoleniom, które przyjdą po nas to, co ważne w dziejach Almae Matris Jagellonicae - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel. W trakcie uroczystości do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył wybitny uczony - prof. Piotr Sztompka.