Wyróżnienie dla książki „Wszędzie fizyka”

„Wszędzie fizyka” Krzysztofa Królasa i Zbigniewa Inglota, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymała wyróżnienie podczas tegorocznych Poznańskich Targów Książki.

Autorzy tego popularnonaukowego albumu udowodnili, że choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, fizykę spotykamy na każdym kroku. Zamieszczone tu zdjęcia, niezależnie czy przedstawiają kroplę wody, wiązkę laserową czy pełnię Księżyca, obrazują poszczególne zjawiska fizyczne, a załączone do fotografii opisy wyjaśniają ich powstawanie. 14 rozdziałów zawiera zagadnienia z wybranych dziedzin: światło, optyka, kolory, krajobraz, pogoda, na wodzie, zamarzanie, ciepło, energia, w powietrzu, wysoko nad głową, maszyny proste i złożone. 2 ostatnie rozdziały to zbiór interesujących ciekawostek dotyczących zjawisk fizycznych w otaczającym nas świecie i w laboratoriach.