Dr Jakub Górski członkiem Rady Uczelni

2 kwietnia 2019 r. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak wręczył dr. Jakubowi Górskiemu nominację na członka rady uczelni. Po wręczeniu nominacji odbyło się posiedzenie Rady w pełnym składzie.

Dr Jakub Górski jest doktorem nauk prawnych, wspólnikiem kancelarii prawnej T. Studnicki, K. Pleszka, Z. Ćwiąkalski, J. Górski (SPCG), absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował jako asystent w Katedrze Socjologii Prawa UJ. Stopień doktora nauk prawnych uzyskał broniąc pracy, której promotorem była prof. dr hab. Maria Borucka Arctowa, podejmującej współczesne zagadnienia poszukiwania koncyliacyjnych sposobów oddziaływania prawa, a opartych na tezach i twierdzeniach systemowej analizy prawa i jego otoczenia.

Po ukończeniu studiów łączył prace naukową z. praktyką prawniczą. Od roku 1999 roku poświęcił się wyłącznie doradztwu prawnemu, reprezentując głównie instytucjonalnych klientów, również o światowym i europejskim zasięgu. Specjalizuje się w obsłudze z zakresu prawa cywilnego, handlowego oraz administracyjnego.

Kancelaria SPCG, której jest wspólnikiem, w całym okresie trzydziestoletniej działalności podkreślała silne więzi z Uniwersytetem Jagiellońskim, co przejawiało się we wspieraniu UJ w wielu projektach i zleceniach, głównie na zasadzie pro bono.