Posiedzenie Senatu UJ w dniu 26 lutego 2020 roku

W posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniu 26 lutego 2020 roku uczestniczyli prof. Maria Stinia z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. Jacek Purchla, Przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Profesor Maria Stinia z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego wręczyła członkom Senatu kolejny tom wydawnictwa Kroniki Uniwersytetu Jagiellońskiego za lata 2013/2014 r. Profesor Stinia została Redaktorem Kroniki po śmierci Profesora Andrzeja Banacha, który przez wiele lat z wielką pasją pełnił obowiązki redaktora Kroniki.  Podczas swojego wystąpienia i przedstawienia się Senatorom Uniwersytetu Jagiellońskiego Pani Profesor zaprosiła Państwa Dziekanów do dalszej współpracy przy redakcji oraz współtworzenia kolejnych tomów Kroniki.

Przewodniczący Rady Uczelni prof. Jacek Purchla zgodnie z obowiązującym Statutem Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawił Sprawozdanie z działalności pierwszej Rady Uczelni za 2019 rok. Sprawozdanie dostępne jest na stronie internetowej Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego