UJ ponownie podjął wyzwanie #KolędaDlaHospicjum2021

#KolędaDlaHospicjum2021 – to druga edycja akcji powszechnego kolędowania, która ma na celu wyrażenie solidarności z chorymi oraz wsparcie finansowe dla najstarszego w Polsce hospicjum – Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Jest też zachętą do kultywowania naszych świątecznych tradycji wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń.

Jak piszą organizatorzy akcji:

- Nie o formę tutaj chodzi, tylko o dobre chęci: wystarczy samodzielnie lub w grupie zaśpiewać kolędę lub piosenkę świąteczną, nagrać i udostępnić film w mediach społecznościowych – koniecznie z hasztagiem #KolędaDlaHospicjum2021 (na swoim FB, stronie internetowej, YouTube lub innych kanałach), złożyć kolędowy datek na rzecz Hospicjum na: www.pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum2021 lub tradycyjnym przelewem na rachunek 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 z dopiskiem "Kolęda Dla Hospicjum 2021" oraz nominować trzech kolejnych kolędników. Nominowani mają trzy dni na podjęcie wyzwania. Kolędujemy zgodnie z tradycją do 2 lutego 2022.

Dzięki kolędnikom podejmującym wyzwanie oraz tym, którzy wynagrodzili ich trud, w ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji Hospicjum św. Łazarza pozyskało łącznie wsparcie w wysokości ponad 75 tys. zł.

Uniwersytet Jagielloński został ponownie nominowany do wyzwania – w tym roku przez Lidię Jazgar z zespołem Galicja (w imieniu Uczestników Gali Jubileuszowej 40-lecia Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza w Krakowie). W przygotowanie nagrania włączyli się pracownicy uczelni oraz dziekani wydziałów. Kolędnicy z UJ zaśpiewali piosenkę Zbigniewa Wodeckiego "Nauczmy się żyć obok siebie", nie tylko ze względu na to, że jest to piękny utwór, ale także ze względu, na ważne i potrzebne obecnie przesłanie zawarte w tekście autorstwa Wojciecha Kejne.

Nasi kolędnicy dziękują Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego za zgodę na wykorzystanie utworu oraz Radiu UJOT FM za udostępnienie swojego studia.

Uniwersytet Jagielloński nominował do wyzwania: zespół Zakopower, KBF oraz Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Niech nasze głosy złączą się i popłynie #KolędaDlaHospicjum2021, aby w te szczególne Święta nikt nie pozostał sam, ze swoją chorobą, bólem i lękiem o przyszłość, bo to dzięki płynącym z serca, prostym gestom życzliwości mogą dziać się małe, świąteczne cuda.

Link do zbiórki dla Hospicjum: www.pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum2021.

UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?