Stowarzyszenie Absolwentów UJ ma nową siedzibę

29 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Stowarzyszenia Absolwentów UJ w Collegium Novum, połączone z podpisaniem porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem a Uniwersytetem Jagiellońskim o współpracy mającej na celu prowadzenie wspólnych działań w ramach projektu „Alumni UJ”.

W ceremonii wzięli udział m.in. przedstawiciele władz UJ, w tym rektor prof. Jacek Popiel, prorektorzy, kanclerz, kwestor i członkowie rady uczelni, poprzedni rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz absolwenci zrzeszeni w Stowarzyszeniu Absolwentów UJ (SAUJ), na czele z jego prezesem prof. Piotrem Laidlerem.

Wcześniejszą siedzibą Stowarzyszenia była piwnica gotycka w Collegium Iuridicum przy ul. Grodzkiej 53, jednym z najstarszych budynków uniwersyteckich w Krakowie. Nowa siedziba mieścić się będzie na parterze Collegium Novum w salach 21 i 21a, które umeblowane zostały odrestaurowanymi meblami z dawnych gabinetów dziekańskich i rektorskich. Oczekuje się, że przeprowadzka zapewni lepsze warunki do działalności Stowarzyszenia i przyczyni się do jej rozwoju.

W trakcie spotkania podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Absolwentów UJ a Uniwersytetem Jagiellońskim, sygnowane przez rektora UJ prof. Jacka Popiela i prezesa SAUJ prof. Piotra Laidlera. Jego strony zobowiązały się do podjęcia współpracy w ramach projektu „Alumni UJ”, która obejmować ma między innymi wysiłki na rzecz większego zaangażowania absolwentów UJ wszystkich trybów kształcenia w życie Uniwersytetu, organizację spotkań absolwentów oraz wspólne działania rekrutacyjne i promocyjne.

Zwracając się do zebranych, prezes SAUJ prof. Piotr Laidler podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania nowej siedziby Stowarzyszenia, w tym rektorowi prof. Jackowi Popielowi i poprzedniemu rektorowi prof. Wojciechowi Nowakowi, który podjął decyzję o przyznaniu Stowarzyszeniu pomieszczeń w Collegium Novum.

- Idea łączności z uczelnią po zakończeniu studiów była na Uniwersytecie Jagiellońskim obecna od bardzo dawna. Liczę na rozpoczęcie nowej epoki w działalności Stowarzyszenia – powiedział w swoim wystąpieniu prof. Jacek Popiel. Rektor podkreślił przy tym potrzebę aktywniejszej współpracy Uniwersytetu z absolwentami, którzy są jego ambasadorami na całym świecie oraz ich większego udziału w życiu społeczności akademickiej.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM